Anime Önerileri #16 Ergo Proxy

Anime Önerileri #16 Ergo Proxy
Bu Yazıyı Puanlayın

İnsanların ve androidlerin bir arada yaşadığı post-apokaliptik bir gelecekte gizemli cinayetler görülmeye başlar. Dedektif Re-l Mayer ise bu cinayetleri araştırıyor. Karanlık veya distopik tarzda bilim kurguları sevenler için ilgi çekebilecek Ergo Proxy’yi hemen tanıtalım:

  • Diğer İsimler: エルゴプラクシー
  • Bölüm Sayısı: 23
  • Yayınlanma Tarihi: 2006
  • Kaynağı: Anime
  • Türü: Psikolojik (Psychological), Gizem (Mystery), Bilim Kurgu (Sci-Fi)
  • MyAnimeList Puanı: 7.92 (181 bin+ kişinin oyuyla)
  • Stüdyo: Manglobe
  • Sınıflandırma: 17 yaş ve üzeri (Şiddet ve Hakaret)

Konusu

MyAnimeList.net

Dünyadaki son insan uygarlığı Romdo isimli kubbeli bir şehirde bulunmaktadır. Binlerce yıl önce, küresel bir ekolojik felaket tüm dünyayı kıyamete sürüklemiştir; şimdi ise, kubbelerin dışında yaşamak imkansız olarak görülmektedir. İnsanlığın yeniden kendini toplamasını hızlandırmak için “AutoReivs,” isimli insan benzeri robotlar üretilmiş ve bu robotlar her gün insanlara yardım etmektedir.

Ancak AutoReivs’ler “Cogito Virus” isimli bilinç kazanmayı sağlayan, esrarengiz bir tür hastalığa yakalanırlar. Romdo’nun yöneticisinin torunu, Re-l Mayer, AutoReiv ortağı Iggy ile birlikte bu garip olayı araştırmak için görevlendirilirler. Ancak araştırma başladıktan kısa süre sonra Re-l, bir komplo sarmalına düşerek insanlığın en karanlık günahları ile karşılaşır.

Romdo’da başka bir yerde ise Vincent Law isimli bir AutoReiv ustası, şeytanları ile karşılaşıp surreal olaylarla yüzyüze gelmeye başlar. Re-l, Iggy, Vincent ve çocuk bir AutoReiv olan Pino Romdo’nun gizemleri ile sarılırken “Proxy”ler ismi verilen mitik varlıkların gizemini de ortaya çıkaracaklardır.

Kısaca

Öncelikle belirtmem gereken en önemli nokta, Ergo Proxy kafanızı vererek izlemeniz gereken bir anime serisi. Neler olduğunu kaçırmamak, hatta seriyi iyi anlamak için hem dikkatli izlemeli hem de araştırarak izlemelisiniz. Ancak yine de elbette bunları hiç umursamadan da izleyebilirsiniz. Bu durumda ise yine de seriyi oldukça beğenebilirsiniz. Özellikle kaynağının anime olması görüntülerin de buna göre ayarlanmasına neden olduğu için oldukça kaliteli bir görsellikle karşılaşacaksınız.

Şarkılar

Açılış / Opening

Şimdilik Ergo Proxy’den bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments