Anime Önerileri #15.1 Ansatsu Kyoushitsu

Anime Önerileri #15.1 Ansatsu Kyoushitsu
Bu Yazıyı Puanlayın

Öğretmeninizi selamlamak yerine onu öldürmeye çalıştığınız ilginç bir sınıf, suikast sınıfı. Bu sınıfın amacı tuhaf, uzaylı, ahtapot benzeri öğretmenlerini öldürebilmek, elbette kendi derslerine de devam etmek. Hadi Ansatsu Kyoushitsu, diğer adı ile Assassination Classroom’u tanıtmaya başlayalım.

 • Diğer İsimler: Assassination Classroom, 暗殺教室
 • Bölüm Sayısı: 22
 • Yayınlanma Tarihi: 2015
 • Kaynağı: Manga
 • Türü: Aksiyon (Action), Komedi (Comedy), Okul (School), Shounen
 • MyAnimeList Puanı: 8.12 (721bin+ kişinin oyuyla)
 • MyAnimeList Puanı (Manga): 8.31 (56bin+ kullanıcının oyuyla)
 • Mangaka: Matsui, Yuusei
 • Mangaka’nın Diğer Eserleri:
  • Majin Tantei Nougami Neuro (Anime – 7.62 Puan)
  • Majin Tantei Nougami Neuro (Manga – 8.16 Puan)
 • Sınıflandırma: 13 yaş ve üzeri

Konusu

Gizemli bir yaratık ayın yarısını yok etmiş ve ayı hilal haline getirmiştir. Kunugigaoka Orta Okulu 3-E öğrencileri kendilerini oldukça önemli bir görevle yüz yüze bulurlar: Dünyaya da aya olanların olacağını söyleyen yaratığa suikast uygulamak. Ancak, yaratık, Koro-Sensei Mach 20 hızında (saniyede 6.8 km) hareket edebilmektedir. Yine de asıl sorun, okulun en uyumsuz öğrencilerinin gittiği 3-E sınıfı, bu yenilmez ahtatop yaratığın sahip olabilecekleri en iyi öğretmen olduğunu fark ederler.

Dünyanın kaderi ne kadar omuzlarında olsa da sınıfın kendi bireysel işleri de bulunmaktadır. Kunugigaoka’nın hiyerarşik eğitim sisteminde hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından yüksek düzeyde ayrımcılığa uğramaktadırlar. Bu ayrımcılık nedeni ile kendilerinin başarı kapasitesi olmadığını düşünmekte olan bu sınıf, kimsenin yenemeyeceği düşünülen bir yaratığı yenmek zorundadırlar. Ancak bu yaratık onları hem suikast, hem de akademik konuda eğitmektedir. Zamanla çocuklar yeterince cesareti bularak yeniden ayağa kalkmayı başaracaklar.

Koro-Sensei’nin önemi nedeni ile sınıfa sürekli suikastçiler gelmektedir. Bunlardan öğretmen, hatta öğrenci olarak sınıfta kalan bile olmasına rağmen Koro-Sensei’yi öldürebilmeyi kimse başaramaz.

Normal ortaokuldan ayrı bir binada, hatta kulübede, yer alan 3-E sınıfının Koro-Sensei’yi öldürmek için bir yılı bulunmaktadır. İlk dönemi anlamı anlatan bu sezonda birbirinden değişik öğrencilerle karşılaşırız. Aslında her biri, uyumsuz hatta başarısız olarak sınıflandırılmış bu sınıfta her öğrencinin kendine has oldukça önemli bir yeteneği bulunmaktadır ve Koro-Sensei bu yetenekleri ortaya çıkarmak için uğraşır.

Kısaca

Seri birbirinden çeşitli karakterleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Koro-Sensei’nin aslında ne olduğu ve neden böyle davrandığı en büyük sorunlardan biri elbette. Diğer taraftan 3-E sınıfı öğrencilerinin ise geçmesi gereken sınavlar bulunmakta.

Gerek yan, gerek ana karakterleri, gerek öğretmenleri, gerek suikastçileri, gerek öğrencileri açısından oldukça çeşitlilik bulunmakta ve tüm karakterler güzel bir şekilde açıklanmaktadır. Spoiler vermemek için kendimi zor tuttuğumdan bu yazıyı da şimdilik burada bitirelim. 2.sezonun da yazısı hemen geliyor.

Şarkılar

Tüm Açılışlar / Opening

Şimdilik Ansatsu Kyoushitsu’dan bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments