Anime Önerileri #14 Btooom!

Anime Önerileri #14 Btooom!
Bu Yazıyı Puanlayın

Battle Royale türü daha bugün olduğu kadar popüler olmadığı bir dönemde çıkmış bir Battle Royale Anime’si. İsmi Btooom, yani bombanın patlama efekti olan, bir oyunda tek silahınız bombalar. Ancak önemli olan oyun değil çünkü hikaye gerçek dünyaya geçiyor. Şimdi Btooom! tanıtımı zamanı.

  • Diğer İsimler: BTOOOM!
  • Bölüm Sayısı: 12
  • Yayınlanma Tarihi: 2012
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action), Bilim Kurgu(Sci-Fi), Psikolojik(Psychological), Seinen
  • MyAnimeList Puanı: 7.38 (394bin+ kişinin oyuyla)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 7.64 (26bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Mangaka: Inoue, Junya
  • Sınıflandırma: 17 yaş ve üzeri (Şiddet ve Uygunsuz Dil)

Konusu

Ryouta Sakamoto işsiz, annesi ile yaşayan, tek başarısı Online oyun Btooom!’da Japonya en iyisi olmak olan bir kişidir. Ancak tüm hayatı kendisini yokluğun ortasında bir adada bulması ile değişir. Ayrıca elinin içine nasıl olduğunu hatırlamamasına rağmen yerleştirilmiş yeşil bir kristal bulunmaktadır. Hala şoktayken birisinin saldırması ile Btooom! oyununu gerçeğe dönüştürdüğünü anlar ve ölüm kalım savaşı başlar.

Bir çanta dolusu “BIM” ismi verilen eşsiz bomba ile oyuncuların görevi katılımcılardan en az yedisini öldürüp onların kristallerini alarak evlerine dönmektir. Ne kadar şiddete girmek istemese de, Ryouta diğer oyuncular nedeni ile savaşa katılmak zorunda kalır. Başka bir eski Btooom! oyuncusu Himiko ile takım olur ve birlikte bu ölüm adasından çıkmanın bir yolunu aramaya başlarlar. Diğer tarafta ise, insanları bir adaya toplayıp onlara gerçek bir ölüm kalım savaşı oynatan bir grup manyak bulunmaktadır.

Kısaca

Btooom! serisi Battle Royale türü hala popüler değilken ortaya çıkmış olması ve oyun Anime’lerinin patlama yaptığı dönemde Sword Art Online gibi serilerle bir arada çıktığı için aslında oldukça önemli bir yere sahip. Seri, konu bağlamında oldukça ilgi çekici bir yapıda olmasına rağmen erken bitirilmesi nedeniyle Manga’dan koparılarak, çok kötü bir sonla bitirilmiştir.

Merak edenler için Anime 2012 yılında bitmesine rağmen Manga 2018 yılında bitirildi. Bu nedenle seriyi izleseniz bile sahip olduğu kötü sonun gerçek bir son olmadığını bilin ve buna göre isterseniz Manga’ya da devam edin.

Ayrıca serinin bir Seinen olduğunu da hatırlatmak gerek, yani seri en başından beri yaşı 21+ olan kişileri, özellikle 21+ erkekleri, hedeflemektedir. Yine de seri oldukça popüler olmuş ve hala popülerliğini sürdürmektedir (MyAnimeList üzerinde en popüler 141. seri).

Şarkılar

Açılış / Opening 1

Şimdilik Btooom!’dan bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments