Anime Önerileri #10 Plastic Memories

Anime Önerileri #10 Plastic Memories
Bu Yazıyı Puanlayın

Yapay zekaya sahip robotların olduğu bir gelecekte tarihi dolmuş robotları kapatmakla görevli bir genç ile yardımcısı, robotun hikayesi. Bu sefer yapay zekanın dünyaya ele geçirmediği ve insanlarla gayet mutlu bir şekilde yaşadığı bir dünyadayız. Ancak bunun da kendine göre kötü tarafları var.

İnsanlar robotları insandan farksız görmeye başlar ve onları kapatmak öldürmekle aynı anlama gelir. Robotlar bugünün zorunlu olduğunu düşünse de insanlar onları bırakmak istememektedir. Hadi hemen Plastic Memories’i (plastik hatıralar) tanıtmaya başlayalım.

  • Diğer İsimler: プラスティック・メモリーズ
  • Bölüm Sayısı: 13
  • Yayınlanma Tarihi: 2015
  • Kaynağı: Anime
  • Türü: Bilim Kurgu (Sci-Fi), Dram (Drama), Romantik (Romance)
  • MyAnimeList Puanı: 7.95 (293bin+ kişinin oyuyla)
  • Stüdyo: Dogo Kobo

Konusu

18 yaşındaki Tsukasa Mizugaki üniversite sınavında başarısız olmuştur. Ancak bağlantıları sayesinde SAI isimli bir yapay zeka şirketinde kendine iş bulur. SAI şirketi “Giftia” ismi verilen neredeyse insandan ayırt edilemeyecek düzeyde gelişmiş androidler yapmaktadır. Ancak Giftia’ların yaşam süresi sadece 81,920 saattir. Tsukasa’nın çalıştığı bölümün amacı ise süresi dolmuş olan Giftia’ları hafızalarını kaybedip de düşmanlaşmadan önce toplamaktır.

Tsukasa Mizugaki

Yeni çalışmaya başlayan Tsukasa’ya çalışma arkadaşı olarak Isla isimli bir Giftia verilir. Isla uzun süredir bu serviste çalışan oldukça narin ruhlu bir androiddir. Tsukasa ile birlikte çalışmaya başlarlar ancak Isla’nın yaşam süresi dolmak üzeredir. Diğer androidlerle insanların ilişkilerini gördükten sonra bu Tsukasa için hiç de kolay olmayacaktır.

Isla

Kısaca

Plastic Memories oldukça duygusal işlenişi ile sizin için robotlara yeni bir bakış açısı sunacak. Belki de siz de karakterlerle aynı duygular içine gireceksiniz.

Ayrıca oldukça kısa süresi nedeni ile bir gün içinde dahi izleyip bitirebilirsiniz. Herhangi bir manga veya light novel’den alınmadığı için devamını arama gibi bir sorunla da karşılaşmayacaksınız.

Isla ve Tsukasa Mizugaki

Şarkılar

Açılış / Opening

Şimdilik Plastic Memories’den bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments