Anime Önerileri #1.2 Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen

Anime Önerileri #1.2 Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen
Bu Yazıyı Puanlayın

Ao no Exorcist serisinin ikinci sezonu Kyoto Fujouou-hen’den biraz bahsedelim. Tabi sezonun 6 yıl sonra geldiğini söylemesek olmaz. Yayıncılar bir süre önce serileri bitirince artık ölene kadar, çok harikaya da dönüşse, devam etmeyiz diye bir kafaları vardı. Yavaş yavaş bunu kırmaya başladılar.

Elbette Ao no Exorcist bu değişimden nasibini alan popüler serilerden biri oldu. Bu durumda hayranları için oldukça sevindirici olmuştur. Şimdi genel bilgiler:

  • Diğer İsimler: Blue Exorcist: Kyoto Saga, Blue Exorcist: Kyoto Impure King Arc, 青の祓魔師 京都不浄王篇
  • Bölüm Sayısı: 12 (+2 OVA)
  • Yayınlanma Tarihi: 2017
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action) , Şeytanlar (Demons), Fantezi (Fantasy), Shounen, Doğaüstü (Supernatural)
  • MyAnimeList Puanı: 7.52 (213.363 kullanıcının oyuyla)
  • Yazar (Çizer): Kazue Kato

Bu serinin birinci sezonun devamından olmadığını belirtmem lazım ama merak etmeyin geçen sezonun sadece filler (doldurma) bölümlerini içermeden devam ediyor.

Yani geçen sezonun son 8 bölümünü izlemeden bu sezona devam ederseniz kaldığınız yerden devam etmiş olursunuz. Neyse konusundan bahsettikten sonra devam ederiz.

Konusu

Okumura Rin, Amaimon’la olan savaşından sonra şeytan olması nedeniyle mahkemeye çıkmış ve idama mahkum edilmiş ancak insanların karşısında şeytan halini ortaya çıkarmaması şartı ile tahliye edilmiştir. Ancak arkadaşları hala durumdan tam olarak memnun değildir ve Okumura Rin’den korkmaktadırlar.

Amaimon

Okul, sınıfı Tokyo’ya bazı olayları çalışmaları için gönderir. Burada Ao no Exorcist evreninin Demonoloji’sine biraz daha hakim olmaya başlarız. Şeytan Krallar ve onların zayıflıkları, güçlü tarafları gibi konularda bilgiler alırız.

Şeytan Element Çemberi

Gittikleri bu yerde, sınıftaki kişilerden bazılarının yetiştirildiği bir tapınak, bir hastalık olduğu ve bu hastalığın bir şeytan kralı tarafından yapıldığını öğreniriz.

Mephisto Pheles

Kötü adamlar tapınakta bulunanlar tarafından çağlar önce mühürlenmiş olan bu şeytan kralının mührünü kırmak istemektedir. Bunun için ise şeytan kralın sağ ve sol gözü ele geçirmeleri gerekmektedir.

Ahlaksız Kral

Elbette sınıfta bu sırada aralarındaki güveni yeniden kazanmalı, Karşılarında yer alan rakibi yenebilmek için el ele vermelidirler. Yine birçok hainle dolu bir sezon daha ama daha siz asıl haini görmediniz deyip gaza getireyim bari.

Sınıf

Kısaca

Aslında bölümler iyi olmasına rağmen bundan sonra sezon çıkmadığı için çok saçma kalmış. Bu sadece karakter gelişimini anlatmak için olan bölümler. Yani devamı olmayınca pek mantıklı olmuyor. Manga çizeri bu bölümleri anlatırken karakterlerimizin kökenleri anlatıp aralarında bağ kurmaya başlamış. Ancak dediğim gibi başlamış sadece.

Bu nedenle eğer yeni bir sezon gelmeyecekse bu sezondan sonra kesinlikle mangaya bakmak gerekiyor. Yoksa normalde bu sezon rahatlıkla ilk sezondan daha yüksek puan alabilirdi. İlk sezon bu kadar filler bölüm ile doluyken bu sezon tamamen mangaya bağlı kalmış ve oldukça güzel bölümler oluşturmuş. Ancak yeniden söylüyorum, yeni sezon gelmeli.

Şarkıları

Açılış 1 / Opening 1

Ao no Exorcist Yazıları:

  1. Anime Önerileri #1.0 Ao no Exorcist
  2. Anime Önerileri #1.2 Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen
Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments