Anime Önerileri #0.0 Yeni Seri Başlangıcı

Anime Önerileri #0.0 Yeni Seri Başlangıcı
Bu Yazıyı Puanlayın

Animeler günümüzde oldukça popüler bir konuma gelmeye başladı ve birçok kişi artık animelerin çocuklar için hazırlanmadığını fark etmekte. Ancak aynı zamanda popüler anime sayısı o kadar fazla oldu ki insanlar ne izleyeceğini şaşırıyor.

Sailor Moon (elbette animesi değil)

Elbette animelerin türleri oldukça farklı olabildiğinden çocuklar için olan da birçok seri var. Ayrıca bazen izlediğimiz serilerin de aslında hedef kitlesinin çocuklar olduğunu hissedebiliyoruz.

Pokemon

Şimdilik animeler çocuklar için mi değil mi tartışmasını geri getirmeden, abi kan var abi, diyenler de çıkmadan önce hemen ne planladığımdan biraz bahsedeyim.

Ben yaklaşık 10 yıl gibi bir süre boyunca animeyi, anime adıyla tanıyarak, +10 yıl boyunca ise animeyi anime olmadan izlemiş biri olarak 200’ün üzerinde anime serisi izledim veya izlemeye devam ediyorum.

One Piece (iki yönden de ilk izlediğim seridir)

Bazen izlediğim serileri popüler sayfalarda çok fazla gördüğüm için izlememle birlikte pek de iyi sonuçlar alamıyorum. Bu nedenle hazırlayacağım bu serinin bir diğer amacı da sizi giflik animelerden korumak.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Giflik anime derken güzel sahneleri olmasına rağmen izledikten sonra sizde hiç iz bırakmayan animelerden bahsediyorum. Ki günümüzde izlenen popüler serilerde bu animelerin oranı oldukça fazla.

Bu 200+ seri içinde zihnimde güzel izler bırakmış olan 70 kadar seriyi sizlerle paylaşmayı düşünüyorum (Tabi belki de daha fazla olur, kim bilir).

Bu serileri paylaşırken tür konusunda bir sınırlamam olmayacak. Bazen içi vahşet dolu serileri, bazen minnoş serileri, bazen de cinsellik içeren serileri önereceğim. Bazen 10 bölümlük bazen 900 bölümlük (evet, one piece) seriler önereceğim.

Mirai Nikki

Ayrıca serilerden bahsederken, açıkcası, keyfime göre bahsedeceğim. Beni sizin çok sevdiğiniz bir seriyi yererken veya nefret ettiğiniz bir seriyi överken görebilirsiniz. Bu nedenle şundan da bahsedeyim serileri seçerken myanimelist gibi bir siteyi de referans almadım. Tamamen kafama göre yani.

Animeleri başta alfabetik sırayla seçmiş olmama rağmen sonrasında karıştırdım. Bu nedenle konuşmaya ilk başlayacağım seri, “Ao no Exorcist” oldu. Tabi alfabetik sırayla gitsem 6 veya 7. sırada oluyordu. Bu nedenle “a” harfi ile başlamasını çok da şey etmeyelim.

Ao no Exorcist

Ardından “Katekyo Hitman Reborn”, “Death Note”, “Blood Lad”, “Dorohedoro”, “Soul Eater”, “Naruto”, “Durarara!!”, “Sankarea” ve “Plastic Memories” serilerinden devam edip sonraki 10 için yeniden çekiliş yapacağım. Çünkü JoJo çok gerilerde kaldı. Evet, evet. Buna bile hile karıştırıyorum.

JoJo no Kimyou na Bouken Part 3: Stardust Crusaders

Her neyse. Sonraki bölümde anime ve manga türlerinden biraz bahsederek seinen, shoujo, ecchi gibi ifadelerin ne anlama geldiğinden kısaca bahsedeceğim. Bu tanıtımın ardından serileri tanıtmaya ve önermeye başlayacağım. Herkese şimdiden iyi seyirler, iyi okumalar, iyi oyunlar.

Danganronpa
Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments