Anime Önerileri #18.2 JoJo no Kimyou na Bouken (TV) (2. Part)

Anime Önerileri #18.2 JoJo no Kimyou na Bouken (TV) (2. Part)
Bu Yazıyı Puanlayın

İlk JoJo’nun hikayesi bittikten bir süre sonra ikinci JoJo, Joseph Joestar’ın hikayesi başlıyor. Artık tarih ilerlemiş Speedwagon kurduğu petrol şirketi ile zenginleşmiş ancak oldukça yaşlanmıştır. Jonathan Joestar’ın torunu Joseph bazı olaylar nedeni ile önce Amerika’ya sonra da İtalya’ya gitmek zorunda kalıyor. Hikaye de bu süreçte başlıyor. Hadi hemen JoJo no Kimyou na Bouken (TV) 2. Part – JoJo no Kimyou na Bouken Part 2: Sentou Chuuryuu (Battle Tendency) tanıtalım.

  • Diğer İsimler: JoJo no Kimyou na Bouken Part 2: Sentou Chuuryuu, ジョジョの奇妙な冒険 戦闘潮流
  • Bölüm Sayısı: 17 (1. Part’la birlikte 26)
  • Yayınlanma Tarihi: 2012-2013
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action), Macera (Adventure), Doğaüstü (Supernatural), Vampir (Vampire), Shounen
  • MyAnimeList Puanı: 8.03 (616 bin+ kişinin oyuyla)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 8.21 (49bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Mangaka: Araki, Hirohiko
  • Sınıflandırma: 17 yaş ve üzeri (Şiddet ve Hakaret)

Konusu

MyAnimeList.net

Yarım yüzyıl sonra, New York şehrinde, Jonathan’ın torunu Joseph Joestar büyükbabasının kendisine bıraktığı mirası keşfeder. Arkeolojik bir kazı taş maskenin arkasındaki gerçeği gün yüzüne çıkarmıştır. Ölçülemez güçlere sahip mistik varlıklar olan Pillar Men’i (Sütun Adamlar) yenebilecek tek kişi, hiçbir şeyin farkında olmadan olayların içine giren, JoJo’dur.

JoJo dedesinden aldığı genlerle dalga gücünü kullanabilmektedir. Ancak eğitim alarak bu gücü daha iyi seviyeye getirmesi gerekmektedir. 5000 küsur yaşındaki Sütun Adamlara karşı savaş için gittiği İtalya’da Caesar Zeppeli ile karşılaştıktan sonra düşmanları karşısında büyük bir kayıp yaşayan JoJo, Lisa Lisa isimli dalga eğitmeninden eğitim alarak Sütun Adamların karşısına yeniden çıkmak zorundadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise Sütun Adamların JoJo’nun kalbinin atar damarına ve boğazına yerleştirdiği zehirli yüzüklerdir.

Sütun Adamlar ise taş maskenin yaratıcıları olarak kendilerini mutlak varlık yapmaya çalışmaktadırlar. Bunu yapmak için ise kusursuz taş, Aja’nın kırmızı taşını bulmaları gerekmektedir. Böylece taş maskenin tek zayıf yönü olan güneşe de karşı çıkabileceklerdir.

Kısaca

Dalga gücü değişim geçirmeden önceki bu son sezonda hikaye vampirlerden çok zombi benzeri bir yapıya sahip olan Sütun adamlarla alakalı bir hal alır. Ancak elbette bu kişilere zombi demek çok yanlış olacaktır. Sonuçta bu karakterler de yine vampir, ancak neredeyse ölmüş bir halden geri geliyorlar.

JoJo’nun bu sezonunun bitiminin ardından ikonik yetenek, stand’ler de animeye giriş yapacak. Ancak şimdilik hikaye, ölümsüz varlıklarla savaşan zeki bir genç ve arkadaşları üzerine. Hala güneş, en büyük savunma aracı, hala dalga etkili bir güç. Hala alman teknolojisi dünyanın en iyisi 🙂

Şarkılar

Açılış / Opening

Şimdilik JoJo no Kimyou na Bouken’den bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments