Anime Önerileri #1.1 Ao no Exorcist

Anime Önerileri #1.1 Ao no Exorcist
10/10 - (1 vote)

Anime önerileri serimizin ilk misafiri Ao no Exorcist, diğer bir adı ile Blue Exorcist yani Mavi Şeytan Kovucu. Hemen bilgilerini vererek seriyi ufak da olsa tanıtmaya başlayalım.

  • Diğer İsimler: Blue Exorcist, 青の祓魔師, エクソシスト
  • Bölüm Sayısı: 25
  • Yayınlanma Tarihi: 2011
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action) , Şeytanlar (Demons), Fantezi (Fantasy), Shounen, Doğaüstü (Supernatural)
  • MyAnimeList Puanı: 7.65 (733.364 kullanıcının oyuyla)
  • Yazar (Çizer): Kazue Kato

Genel bilgilerin ardından seriyi bayağı eskiden izlediğimi belirtmem gerek. Bu nedenle hatalı bir konudan bahsetmem oldukça mümkün, istediğiniz zaman uyarabilirsiniz. Neyse konusundan bahsederek başlayalım:

Konusu

Dünya Assiah isimli insanların yaşadığı ve Gehenna isimli şeytanların yaşadığı iki boyuttan oluşmaktadır. Şeytanlar Assiah’a yaşayan canlıların ruhunu ele geçirerek ulaşabilmektedir. Şeytanların kralı Satan ise çok güçlü olduğundan dolayı Assiah’a geçememektedir.

Bu nedenle bir kadınla birlikte olur. Kadın Satan’ın iki oğlunu doğurur ancak ölür. Bunun üzerine iki kardeş bir şeytan kovucu (Fujimoto Shiro) tarafından büyütülürler. Bu şeytan kovucu başlangıçta normal bir din görevlisi olarak görülmektedir. Ancak bir gün öldürülmek üzereyken baş karakter (Okumura Rin) Kurikara isimli şeytan kovma kılıcını çekince gerçek babasından aldığı şeytani güçler uyanmaya başlar.

Okumura Rin

Bundan sonra iki seçeneği vardır. Ya babasının tarafında olacak ya da insanların. Kardeşi (Okumura Yukio) ise çoktan kararını vermiştir. Kendilerini büyüten şeytan kovucu Shiro onu çoktan eğitmiş ve True Cross Academy isimli şeytan kovuculuğu okulunda bir öğretmen olmuştur. Rin ise bu okula katılır ve hikaye başlar.

Okumura Yukio

Rin ile eğitim gören öğrenciler, onlara eğitim veren öğretmenler ve bazen saf, bazen de kötü şeytanlarla karşılaşmalar. Şeytan dünyasının içine yavaş yavaş girerken gerçek dünyada komplolar, hainler ve daha birçok olay.

Fujimoto Shiro

Başlamadan önce gerekli bilgiler

Anime serisi mangadan bağımsız bir şekilde bitti. Bu nedenle manga üzerinden devam etmeniz gerekiyor. Ki mangası ayda bir çıktığı için takip etmesi oldukça kolay. Tabi güncele gelirseniz bölümlerin birikmesini beklemek çok uzuyor. Her neyse, bu nedenle animenin sonunu izlediğinizde muhtemelen tatmin olmayacaksınız. Son 8 bölümü filler (doldurma) bölüm şeklinde. Ancak manganın da hala güzel bir şekilde devam ettiğini söyleyebilirim.

Ayrıca araştırınca gördüm ki animesi yeni bir sezon ile devam etmiş. 12 bölümlük bu sezonun incelemesi de elbette yarın gelecek. Eğer daha geç bir zamanda bu yazıyı okuyorsanız, o yazıyı da hemen okuyabilirsiniz.

Kısacası

Şeytan dünyasının derinlerine inerken gerçek dünyanın nasıl etkilendiğini görmek istiyorsanız kesinlikle izlemeniz gerek.

Ao no Exorcist için daha ne diyeceğimi bilemiyorum. Kendi açımdan izlerken oldukça zevk aldığımı söylemeliyim. Animesi oldukça kısaydı ama mangası ile birlikte beni gerçekten tatmin eden bir seriydi.

Önemli Karakterlerden Bazıları

Ayrıca şarkıları da güzel.

Şarkıları

Açılış 1 / Opening 1

Açılış 2 / Opening 2

Ao no Exorcist Yazıları:

  1. Anime Önerileri #1.0 Ao no Exorcist
  2. Anime Önerileri #1.2 Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen
Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments